Obamacare v kostce

Home Forums Všeobecné fórum. Zkrátka, cokoliv Obamacare v kostce

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • #2925 Reply
  leho
  Keymaster

  Zde je můj příspěvek do diskuze iDnes k tendenčním lžím o Obamacare (linka zde):
   
  Neuvěřitelně lživý a zavádějící přehled. Ono asi nelze nic jiného od Anny Barochové čekat.
   
  Schválení Obamacare bylo založeno především na netransparentnosti, takže nikdo nevěděl, co se schvaluje kromě vědomí, že se jedná o jakousi formu socialistické zdravotní péče. To bylo v roce 2010. Autor Obamacare Jonathan Gruber zde:
   

   
  Prohlášení Nancy Pelosi, že se zákon musí schválit aby se přišlo na to, co vlastně obsahuje, je jedna z největších absurdností moderní historie amerického kongresu:
   

   
  Takže během let od 2010 se přišlo na to, že zákon je nevýhodný pro všechny, jak pro pacienty, tak pro doktory a nemocnice tak pro pojišťovny. Už jenom to, že pro doktory, nemocnice a pojišťovy není účast na Obamacare povinná, způsobuje, že v mnoha státech a mnoha oblastech lidé nemají Obamacare k dispozici vůbec. Takže kdyby nebylo Trumpa, tak by museli lidé platit jak pokutu za neúčast na Obamacare, tak by museli platit lékařskou péči v buď hotovosti a nebo si platit nějakou jinou pojistku mimo systém Obamacare, ovšem pokud něco takového vůbec existuje.

   

  Rovněž sliby, že Obamacare bude pro pacienty levnější, byly lživé, neboť pro některé nestouply poplatky pouze o 20 či 30 %, ale o stovky procent. Jednomu mému kamarádu se poplatky zvýšily ze 600USD měsíčně na 1600USD!!! Zase pro jiné, kvůli jejich specifické situaci, kdy vydělali peníze společně jako manželé a každý na jiný živnostenský list, Obamacare nebyla k dispozici vůbec, protože zákon s takovým případem nepočítal a nebyl schopen spočítat měsíční splátky.
   
  A rovněž lži Husseina Obamy “if you have your doctor you can keep your doctor” jsou dnes rovněž velmi slavné:
   

   
  Takže, krátce řečeno, Obamacare musí být smetena ze stolu, nedá se nic dělat!
   
  PS: Toto téma je rovněž jako příspěvek na hlavní stránce blogu Nezvědavce – linka zde

  #2936 Reply
  krakatit
  Guest

  Je zajimavy jak Mikinove z Kanady, pripadne darebaci z Hollywoodu a jina osvetova skupina ze vsech certu, vedi, co je pro nas Americany lepsi.
  Nad tim se muze americky vidlak leda smat!

  Mikin by v podobne situaci mohl tak utikat, a zatracene rychle! Tim zacala Trumpova era!

  #2943 Reply
  Prazak
  Guest

  No asi se opet vmisim do hovoru 🙂 a sice, pokud si pamatuji, tak Obama care na kterou byl Kenan/Indonezan pysny, obsahovala minimalne 600 stranek a nikdo ji ze senatoru ani reprezentantu necet, protoze nebyl cas na studie sesceti stranek. Cely svet vcetne Anglie, Kanady a Australie (Anglicky mluvici zeme) ma nejakou blanket pojistku, USA nic takoveho nema a tak zdravotnictvi mohlo uctovat za sve zdravotni obevy neskutecne ceny, jeste dnes nektere prasky ktere drzi pacienty pred okamzitym umrtim stoji tisice dolaru za davku. Neni tajemstvim, ze v Kanade za tyto prasky plati lide frakci toho co Americane. To mela spravit Obama care. No a jak to v politice byva, Republikani celou dobu vykrikovali, jake svistvo Obama care je, ale zadny neprisel za 8 let s nejakou alternativou. Az nakonec Trump ve sve najivnosti rek, ze Obama care zrusi a vymeni za neco lepsiho. Problem byl, ze netusil co bude rusit a uz vubec netusil ze republikani nemaji nic pripraveneho a ze pripravit neco co by melo cenu bude trvat hrozne dlouho mozna i dalsi roky. Proc republikani nic nepripravili, proc kontrakt s americkym narodem o kterem vykrikoval Newt Gingrich nikdy nesplnili, proc mi posilaji emaili kazdy den zebracenku i kdyz nekolikrat sem je pozadal at si ji strci do prdele a zakukaj. Ze se nestydi odvolavat na Trumpa jako republikanska strana a celou dobu primarek mu hazeli klacky pod nohy, i po zvoleni, misto aby vyrazili proti Obama a spol lzim, mlceli a mlci dosud, jen vyuzivaji situace a snazi se posilit stranu republikanu ktera nemela nic spolecneho se zvolenim prezidenta Donalda Trumpa. Je to smesna porazka celeho systemu a oni republikani chteji neco napravovat? Kdy priznaji ze jsou neschopni jako demokrate a zacnou neco pro narod delat? Kdy priznaji ze nejsou schopni se postarat ani o svou armadu jen vyrabi vice a vice robotu. Dnes vojak americke armady vydrzi sam o sobe v lesich tri dny, vice se mu nepodari, nema vycvik jak prezit ani equipment na preziti. REM obsahuje neskutecne mnoztvi chemikalii, vojaka sice udrzi pri zivote, ale podlomi zdravi. Jsem zvedav na Polaky, jedini schopni sebeobrany jedini ochotni vydat vice nez 2% HDP http://zpravy.idnes.cz/polsko-koupi-stihacky-i-ponorky-dav-/zpr_nato.aspx?c=A170704_142039_zpr_nato_inc
  Jedini kteri maji snahu zastavit expanzi Rusu, Neuveritelne, stale rikam ze svet se docista posral, z vojaku se stavaji roboti s politiku svine hrabive a z bezneho obcana otrok bohacu. Tak nejak vznikla revoluce nimanu a nevolniku, dnes mladi poprve v historii od druhe svetove valky nejsou schopni si koupit svuj barak, Evropa se plni muslimy s inteligenci a chovanim najezdnich klanu, pokud evropska unie neprestane byt politicky korektni a nezacne byt evropsky korektni Evropa zanikne a evropska unie s ni. Turek nebo jiny vladce mecem zaplavi evropu podprumernou inteligenci a byt cernochem v Evrope bude za par let horsi nez v dobach KKK v USA.

  #2944 Reply
  krakatit
  Guest

  Prazaku re Obamacare a jinych, s tim naprosty souhlas. Ovsem, jako ze vsim, pojistovny jsou vydelecne podniky – ovsem hratky se zdravotnim pojistenim a cenovym rozsahum nespravi zadny – “care”!
  V te oblasti je “divoky zapad” a to je dlouhodoba zalezitost, nez dojde k uspokojivemu reseni. Da se ric ze clovek, platici sve zdravotni pojisteni nema proc plakat nad tim, kdo na podobne pojisteni sral cely zivot. Na druhe strane, slozili se nekdo nekde bez dolaru, nezustane lezet na ulici. Problem je co potom? Kdyz mas nejaky majetek, bude se pojistovna lecit na tom majetku, masli dreck, zaplati to pojistovna a tim i ten kdo si pojistku plati.
  Zvaneni o umirajicich chudejch je kravina! Pochopitelne, nebudou mit nadstandartni osetreni jako jini. Valet se ve spitalech jako to bylo zvykem v sociku, uz neni nikde na svete, i kdyz to valeni v postelich z dob Rakouska nebylo zadna slast!
  Ze je v tom bordel, neni americka vyjimka, mam par kolegu v te slavne Kanade, co radsi se jezdi lecit do USA! Mikin, jestlize jak tvrdi ma vse zdarma, tak je na welfare nic jinyho!
  ____________________________________________________

  Preju vsem normalnim lidem “Happy July 4”!

  #2945 Reply
  Alois
  Guest

  Otázka pro Pražáka

  Jsem zvedav na Polaky, jedini schopni sebeobrany jedini ochotni vydat vice nez 2% HDP http://zpravy.idnes.cz/polsko-koupi-stihacky-i-ponorky-dav-/zpr_nato.aspx?c=A170704_142039_zpr_nato_inc
  Jedini kteri maji snahu zastavit expanzi Rusu,

  Jak jsem si všimnul, tak většina z těch (zde) pár diskutujících, je protrumpovská. Já taky, a proto mě udivuje, že třeba to, co provedl a snaží se provádět Putin, je vlastně to samé, o co se snaží Donald, ale Putin je zato osočován a označen jako zlý agresor. C’mon! Za tu dobu, co je u kormidla, pozvedl Rusko velice znatelně, v porovnání s tím, co provedl (zmršil) Jelcin, kdy v Rusku umíraly tisíce lidí hladem.
  Proč to, o co se snaží Donald, považujete za jediné správné, ale u dalšího je to jaksi špatné? Když se podívám na mapu, kde jsou vyznačeny americké a NATO základny kolem Ruska, tak mi to teda vůbec nepřipadne, jako nějaká ruská “rozpínavost”. Každý normální a seriozně uvažující člověk, by dělal to samé, o co se snaží Putin. Znáte to sami z americké historie, že když bylo pár farmářů ohroženo okolními Indiány, postavili si fort a kolem něho palisádu, protože si chtěli ubránit své životy a pozemky. Putin dělá to, k čemu je donucen. Donald před volbami prohlašoval, že se chce domluvit, obchodovat a ne válčit, já myslím, že Putinovi jde o to taky. Jenže Donald má proti sobě velice silnou kliku (Deep State), která to “domlouvání” nechce připustit.
  Jak řekl sám Ježíš – podle ovoce poznáš strom. Jenže ono se zase najde dost takových, kterým to ovoce nechutná a snaží se ho proto znechutit ostatním a nejraději by ten strom porazili. A mně to připadá, že se jimi hodně lidí nechá ovlivnit a bez toho, aniž by to ovoce “ochutnali”, srší z nich oheň a síra, jenom proto, že uvěřili “pomlouvačům”. Vhodným příkladem je ten “snaživý” hoch z Yukonu, ten to má taky sesumírované “jedině správně” a všechny, kdo jsou proti, rád označuje za nácky, xenofoby, rudohnědý fašisty, komunisty apod. To je skoro jako ti džihádisté, ti se taky nepustí své víry a svého boje. Že jsou to fanatici a napůl blázni, to ví každý normálně vyvinutý, kulturní a civilizovaný člověk. Jak vidět, všichni však takoví nejsou. Bohužel!

  #2946 Reply
  Alois
  Guest

  Ještě jsem zapomněl poblahopřát všem Američanům k dnešnímu svátku. Tak to tedy teďka napravuju – Vivat and God bless Amerika!!! Hlavně, aby se jí zase vrátily ty časy, kdy byla opravdovou a nejsilnější demokratickou zemí.

  #2947 Reply
  leho
  Keymaster

  Alois, Amerika je stále tou nejsilnější zemí a rozdíl mezi ní a zbytkem světa se stále rychleji zvětšuje.

   

  Děkuji za přání, přeji nápodobně k zítřejšímu výročí věrozvěstů a památce Jana Husa 6. července.

   

  Co se týče Ruska, tak nutno mít na paměti, že vývojově je někdy mezi rokem 1917 a dneškem. Stalinismus a lágry jsou pryč, ale tvrdý režim zůstává. Násilné zabrání části Gruzie, Krymu a Ukrajiny mluví za mnohé. Sestřelení civilního letadla nám říká, že ožralý Rus může být i nebezpečný svému okolí.

   

  Rusko je také v situaci, kdy v jeho čele je kágébácký primitiv, no možná ne úplný primitiv, ale podplukovník KGB z bývalé NDR rozhodně není nic moc. Zatím pro Puťku je důležitější neztratit tvář na Ukrajině, Sýrii a udržet oligarchický systém než postavit jedinou dálnici.

   

  Takže je potřeba silné Polsko, Česko, Slovensko a Maďarsko už jenom pro případ co kdyby. Puťka, který toho Ruského molocha přeci jenom drží jakžtakž pohromadě, jednou natáhne brka a co potom. Klidně by se mohl dostat k moci nějaký magor, který by si vzpoměl na slavné časy záboru Pobaltí, Polska a třeba i Maďarska, Slovenska a Česka. Nebo by chtěl cválat až do Normandie.

  #2949 Reply
  krakatit
  Guest

  Po letech temna zas důvod ke slavení

  Amerika vděčí za svůj úspěch především jedné věci a sice tomu, že občané byli vždy ponecháni, aby si v podstatě dělali, co chtějí. Poslední volby vyjádřily vůli vrátit se zpět na tuto cestu odmítnutí chůvičkařství, falešného rovnostářství, patronizující solidarity a jasného odmítnutí výměny osobních svobod za sociální jistoty nabízené státem. Sněhové vločky prohrály nejen úřad prezidenta, Kongres a Senát, ale dalších 1500 klíčových pozic. A že se to vesměs levičáckému zbytku světa nelíbí? Na tom naštěstí Spojeným státům nemusí ani trochu záležet.

  Leho ” silné Polsko, Česko, Slovensko a Maďarsko ” ..o Polsku nepochybuju. O tech dalsich nejak se me to nezda.
  Polska armada je zde v USA v kurzech, skolach i vycvikovych prostorech. Ti druzi velmi malo v ceskem pripade vubec ne. Mam moznost sledovat zdejsi USA jednak vymeny, jednak personal.
  V mistech kde jsem v Kalifornii zil a dnes i v Arizone – polsti vojaci jsou (dokonce vedle nich dnes bydlim. Jejich letadla ze schovnici, prez nas letaji a letali denne na cilove prostory v China Lake. V BX se s nimi setkavam po leta. Cecha jsem videl jedine nekde pri diplomaticke misii.

  K Rusku a Putinovi dnes – https://www.youtube.com/watch?v=SNZ6wUGKSdA

  #2950 Reply
  leho
  Keymaster

  Krakatite, zdůrazním, že jsem napsal JE POTŘEBA silné Česko, Maďarsko a Slovensko, kromě Polska, které už vlastně je silné. Že Česko, Maďarsko a Slovensko silné zrovna nejsou a možná ani nebudou, to je jiný problém…

  #2952 Reply
  krakatit
  Guest

  Leho – Mikin na I Dnes mektal o zdravotnim pojisteni v USA …. tak zde mala ukazka lokalnich pojistoven bez Obami pro civilni obyvatelstvo. Nepocitat do toho duchodce od 65 – ti jedou doslova zadarmo!

  Arizony http://tucson.com/news/state-and-regional/key-facts-about-rising-arizona-health-insurance-premiums/article_a47dd56a-9d18-11e6-932f-afb173228d09.html

  Cili Mikin jako obvykle v zapalu naockovane nenavisti by zaprel i Krista!

  #2953 Reply
  leho
  Keymaster

  Obamacare je prostě mizerný zákon nevýhodný pro všechny zúčastněné už jenom proto, že je povinný pouze pro pojištěnce, ale ne pro nikoho jiného. Žádný doktor a žádná pojišťovna se nemusí Obamacare zúčastňovat. Výsledek je pak jaký je, trh si v tom udělá pořádek v tom smyslu, že zdravotní pojištění prostě na trhu nebude. Můžeme děkovat Husejnovi…

   

  Trump je v protiruském Polsku, které jako z mála zemí plní závazek 2% výdajů na obranu. Jak vidno, po Mikinovi se na iDnes země slehla…

   

  http://zpravy.idnes.cz/polsko-donald-trump-varsava-jaroslav-kaczy-ski-pravo-a-spravedlnost-1j0-/zahranicni.aspx?c=A170705_100139_zahranicni_aha

  #2956 Reply
  krakatit
  Guest

  Polsko je dobry spojenec! O Cesku lze pochybovat. Nema cenu se k tomu vyjadrovat. Buduli jeste existovat pristi rok, dam vedet kde “husiti” jsou SMICH!

  #2994 Reply
  krakatit
  Guest

  Dnes rano nad prerii –

  https://activerain-store.s3.amazonaws.com/image_store/uploads/5/9/6/1/7/ar130661845971695.jpg

  Prazaku ja fotit neumim … urcite bys to udelal lepsi, ale blesky litali sem a tam a diky Bohu lilo jako z konve!

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
Reply To: Obamacare v kostce
Your information: