Nejtoxičtější téma přítomnosti

Home Forums Globální oteplování Nejtoxičtější téma přítomnosti

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 150 total)
  • Author
    Posts
  • #3144 Reply
    leho
    Keymaster

    Téma globálního oteplování považuji za politicky nejtoxičtější téma součastnosti jako náhražkou hlavního téma minulosti před rozpadem SSSR. Tehdejší témata byla stejně extrémně toxická a to z důvodů dotýkajících se holé existence lidské civilizace, tj. otázky života či smrti v podobě nukleární zimy a totálního zničení celé planety. Téma globálního oteplování způsobující ničivé záplavy v podobě biblické potopy světa vzbuzují totožné emoce stejně jako nukleární armegedon minulosti.
     
    Kontrast života a smrti přirozeně v lidech vzbouzí ty největší emoce a po rozpadu SSSR najednou nastalo jakési emotivní vakuum, jelikož hrozba strašné a pomalé smrti na radioaktivitou globálně zamořené planetě najednou zmizela bez uspokojivé náhražky. Možná to bylo také tím, že nastala informační revoluce v podobě Internetu, během níž se emoce vybíjely nadšením z nového média a přístupu k nebývalému objemu informací.
     
    Postupně si ale veřejnost našla nová témata, která v současnosti vzbouzí ty samé emoce jako v minulosti a důležitost tématu globálního oteplování mě připadá jako jedno z nejdůležitějších a nejemotivnějších témat součastnosti.
     
    Jelikož se jedná o téma tak emotivně nabité, je v dnešním informačním guláši velmi těžké najít relevantní informace definující stav současného globálního oteplování. Otázka, zdali nynější klima je ovlivněno lidskou činností a jestli ano, tak do jaké míry, je v této veřejné debatě naprosto zásadní.
     
    Můj úmysl je použít fórum o globálním oteplování jako poznámkový blok k zodpovězení zmíněné zásadní otázky. Má teze je taková, že lidské znalosti jsou naprosto nedostatečné, aby se otázka dala vůbec zodpovědět s jakoukoliv mírou spolehlivosti.
     
    PS: Na hlavní stránce Nezvědavce jsem uveřejnil příspěvek totožný s tímto tématem Nejtoxičtější téma přítomnosti

    #3152 Reply
    leho
    Keymaster

    Jako výchozí dokument k zodpovězení hlavní otázky vlivu naší civilizace na vývoj klimatu uvádím paper The Art and Science of Climate Model Tuning vydaný soukromou organizací American Metorogical Society.
     
    Na téma “ladění” klimatických modelů je rovněž velmi zajímavá práce Climate Model Tuning od Judith Curry na jejím blogu Climate Etc.
     
    Judith Curry je rovněž spoluatutorkou Climate Science and the Uncertainty Monster

    #3176 Reply
    krakatit
    Guest

    Z tiskovych zdroju, ktere tak obdivuje Mikin:

    EXTRÉMNÍ VEDRA ODVRÁTIL KLAUS
    (jgw) Zdroj blízký „Institutu Václava Klause“ potvrdil, že řádění neomarxistických veder v ČR odvrátil Václav Klaus jednoduše tím, že v neděli ráno nesouhlasně pozvedl obočí a podtrhl si ho vlnovkou. Poté prý bez ohledu na svátek pilně pokračoval v práci na své knize o Praze: „Modrá, nikoli hnědá stolice“.

    #3200 Reply
    leho
    Keymaster

    Krakatite, mediální humbuk o globálním oteplování je samozřejmě k smíchu. Co ale k smíchu není, jsou holá data a skutečnost, že vlastně nic nevíme a žádná hysterie nikomu nepomůže.
     
    Co taková teorie chaosu? Neboli chaos v atmosféře čili Chaos in the Atmosphere

    #3212 Reply
    krakatit
    Guest

    Leho o tom jsem ti uz psal. Resit klimaticke problemy s myslenkovym trustem Mikina je na nic! Ten s pastovanim novinovych clanku je platnej jako prd v sodovce. Ztrata casu!

    #3218 Reply
    leho
    Keymaster

    Krakatite, právě že já ty problémy s myšlenkovým trustem Mikina řešit vůbec nehodlám. Mikin, kapitán a i pár dalších jedinců jsou zablokováni. Já ten trust použiji maximálně jako odstrašovací příklad jak hluboko lidský druh může klesnout.
     
    Jedná se o ten samý fenomén, když lidé v minulosti si mysleli, že Země je placatá a Slunce bylo středem vesmíru. Těmto bludům velmi dlouhou dobu věřila velká většina velmi chytrých a učených lidí, jestli ne úplně všichni. Koperník byl ve své době krajní extravagand a byl jediný, který se odvážil myslet jinak a mnozí po něm jako Giordano Bruno zaplatili za svoji pravdu životem.
     
    To, že prakticky všichni vzdělanci v jistých obdobích minulosti věřili bludům a mocní si je za to vydržovali neznamená, že se podobná chyba nebude opakovat. Člověk je jen člověk a jen velmi málo jedinců je ochotno a odváží se jít proti proudu, jelikož nejen může jít o ztrátu dobré pověsti a možnosti dobrého výdělku, ale podle výše určitých peněžních sum třeba i o život.

    #3223 Reply
    Prazak
    Guest

    no z meho soukromeho hlediska rikam je to totalne burt, priroda si bude delat co chce, letadla zaneradi ovzdusi mnohem vice nez vsechny auta sveta, kravy vypousti metan, mexicky zaliv je uz tak zaneraden kravskou mockou ze se neda vycistit, nejvetsi svinstvo se kterym si clovek momentalne nevi tady je plastik, pytliky petflasky, vicka, ba i drobonce zrnicka uz zakotvena v pisku. Dnes se jezdi lide divat na sklenenou plaz, nikomu neskodi a lide si berou sklo domu jako kuriositu, no zakazem plastic a lide si budou brat domu suvenyr plastik 🙂

    #3231 Reply
    leho
    Keymaster
    #3237 Reply
    krakatit
    Guest

    Prihlasil jsem se na cyklus “climatic changes” u nas na UNI. ciste ze zvedavosti, mam obavu ze kdybych pouzil nektere Mikinovy vyvody auditorium se zacne smat. Ma tam byt i field trip s ukazkou geo zmen v prostoru NM.

    Seslo bohuzel z cesty do Tierra de Fuego. Tak aspon takto.

    Sel jsem si koupit novou verzy .50 Navy HG .. Leho predani vzalo 10 min. v Californii to vezme 3 nedele! Kdyz jsem zadal “licenci na carry” prodavac se me zeptal ” for what?” nejak to nechapu. Prijdes das ID, zaplatis, nabidnou ti ammo a prejou stastnou cestu. Asi jsem si za ty dva roky jeste nezvykl na uplnou svobodu, Svobodu jakou mela Amerika do doby nez se do Washingtonu nahrnuli ” spasitele sveta”.

    #3238 Reply
    Prazak
    Guest

    Prijdes das ID, zaplatis, nabidnou ti ammo a prejou stastnou cestu. Asi jsem si za ty dva roky jeste nezvykl na uplnou svobodu,

    no vono je to asi takhle kamarade, prijel sem do US of A a zdalo se, ze oproti zapadnimu Nemecku je zde svoboda, ani sem netusil co bych mohl delat jak se zivit, psal se rok 1970 od tech dob je to furt z kopce, po 9/11 uz volny pad. Ted to mozna Donald na nejakou chvilku ubrzdi ale netusim kam to pujde dal, coz v nasem veku by to melo bejt stejne egal:-)Tady bouchacku u pasu muzes mit, v aute musi byt vybita a na ulici pokud ji schovas pod sako musis mit kurz noseni zbrane, 🙂 Na vychode N.Y. Washington Pennsylvania si ani neprdnes. Svoboda existovala hlavne na Svobodne Evrope 🙂

    #3584 Reply
    leho
    Keymaster

    Dinesh D’Souza na téma globálního oteplování:
     

     
    Dinesh je někdo, kdo si zaslouží vážnou pozornost celé společnosti. Neuvěřitelně chytrý člověk a imigrant v této skvělé zemi stejně jako mnozí našinci nacházející se tamtéž…

    • This reply was modified 6 years, 6 months ago by leho.
    • This reply was modified 6 years, 6 months ago by leho.
    • This reply was modified 6 years, 4 months ago by leho.
    #3590 Reply
    Daniela
    Guest

    Pan Dinesh ma prehled skutecnosti z jine casti sveta, o ktere zapadni vedci zrejme moc nevi, jelikoz se staraji o sousedici svet a ziji v teorii a modelech. Praxe je ovsem naprosto jina.
    Ja jsem pomerne otevrena k vedeckym nazorum, ale nesmi to byt takove, z kterych cisi ucelova propaganda na sto honu. Jako treba ta posledni masaz lidi o tom, ze hurikan Harvey byl tak silny proto, ze na nej pusobi globalni oteplovani.. Jako, ze se voda v atlantickem oceane zahriva vice a to zpusobuje silnejsi a castejsi hurikany. Tak toto tvrzeni je dle meho nazoru hogwash. Hurikany odjakziva devastovaly americke jizni a vychodni pobrezi, destrukce byla mensi proto, ze pred sedesati lety zilo daleko mene obyvatel v ohrozenych oblastech.
    A i tak nekdy dochazelo k zatopam a umrtim. Napada mne obrovsky hurikan, ktery zasahl Galveston v Texasu v roce 1900. Svetove zamoreni plynem CO2 jeste nikdo neznal, protoze neexistovalo. Tenkrate nebyla auta ani rozsahla sit elektriny, zadna klimatizace. Ale take neexistovalo technologicke varovani, jake mame dnes. Mesto Galveston bylo zatopene a velky dest a vichr znicil zbytek. Zahynulo nejmene 8000 lidi. Byl to takovy sok, ze texaska vlada ustala ve vystavbe mesta a vse se prestehovalo do Houstonu…

    #3617 Reply
    Prazak
    Guest

    8000 lidi Dano, neni to preklep? Kolik z techto lidi bylo cernochu, kolik nezaznamenanych ilegalu, ma nekdo prehled? ja vim nuly se pripisujou lehce a samy o sobe nic neznamenaji…dle meho usudku nekdo pripsal dalsi dve nuly aniz by si vsimnul. Ja vim, zpravy nic nejsou kdyz nejsou sokujici… lide, kteri si postavi barak ve foodzone, kteri chapou, ze voda z more nebo reky muze pri zaplavach stoupat rapidne nemaji pravo ani na pomoc ani na odskodneni, stejne tak lide kteri si postavi barak v hlubokem jehlicnatem lese, na mori, atd lidem by to melo byt umozneno stavet kde se jim zachce, ale prisne zakazat prodej nebo pripadne vymenu takoveho baraku, je to uzasny drain na spolecnost… chces bydlet jako Nemo v ponorce, zij si kde chces, ale neocekavej ze se svet zblazni te zachranovat.

    #3618 Reply
    leho
    Keymaster

    Nene, žádný překlep. Hurikán v Galvestonu měl podle odhadů 6000 až 12000 obětí na životech. Viz Wikipedia zde 1900 Galveston hurricane

    #3619 Reply
    Daniela
    Guest

    Prazaku, to jsi mne docela znejistil, protoze si pamatuji vylet, kdyz nam nejaky cousin v Galvestonu ukazoval, kam az sahala voda, nez to vyvysili a detaily “velkeho” hurikanu, (tenkrat ty hurikany jeste nejmenovali) a rikal, ze tisice mrtvych plavalo ve meste a udaval cislo 8.000. Jeho rodice tu katastrofu zazili, bylo tam v te dobe take dost Cechu-Moravanu, kteri zrovna cerstve emigrovali a pak nasli smrt v Galvestonu. V tom meste-pristavu se tenkrat vylodovaly lode s lidmi, Port Galveston byl prece okolo roku 1900 dost zalidneny, byla to znama jizni brana pro evropske a i zidovske immigranty.
    Jeste ze sem Leho postoval Wiki, priste budu psat, ze mrtvych bylo mezi 6.000-12.000, abych byla absolutne korektni… 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 150 total)
Reply To: Nejtoxičtější téma přítomnosti
Your information: