Nejtoxičtější téma přítomnosti

Home Forums Globální oteplování Nejtoxičtější téma přítomnosti

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 150 total)
  • Author
    Posts
  • #4814 Reply
    leho
    Keymaster

    Přesně tak, George. Dnes se předpovídá na procenta. Když jsem byl na Floridě, tak celé léto bylo každý den 20% šance srážek a to takových, že z čisté oblohy na tebe vylejí kýbl vody a než se vzpamatuješ, je zase slunečno. Nebo přijde třeba i minihurikán, hromy blesky a vichr, že dopravní značky a cedule lítají vzduchem takže v hadrákovým džípu se cítí člověk dost mizerně. A stěžovat si nemůžeš, tak akorát v lampárně, 20% srážek či bouřky je 20%…

    #4815 Reply
    George
    Guest

    Leho, you reminded me of a % story. About 30 years ago when I lived in Wpg, there was a stormy rainy night. It rained so heavily that our flat 2AC lot had about 5 cm of water everywhere. We could not sleep well of course because of the storm and rains. When I turned on radio at about 7h, I heard that there is a 70% chance of rain today!! We did not have a minute without heavy rain since the midnight and it did not slow down until noon. I was laughing whole day about that 70% chance of rain, they repeated it whole morning and I think there was a break in rain late next evg.
    Point is, even the % can backfire a bit sometime. Jirka

    #4912 Reply
    leho
    Keymaster

    Jeden z falešných argumentů klimatistů je ten, že předpovídání počasí a předpovědi klimatu jsou dvě různé věci. Prý je klidně možné, že počasí nepředpovíme, ale modely klimatu jsou spolehlivé. Jak je to možné? Ano, je zde fundamentální rozdíl a to ten, že předpovědi klimatu jsou statisticky zpracovaná data a klimatický model vyplivne charakteristiky budoucího klimatu s velkou spolehlivostí zatímco předpověď počasí je pouze okamžitý stav v krátkém časovém intervalu. Jeden z důvodů, proč umíme předpovědět klima je, protože jsme si vyzkoušeli, že klimatické modely jsou platné. A jak víme, že jsou platné? Protože známe a rozumíme fyzikálním procesům v atmosféře, rozumíme všem procesům interakce atmosféry s vodními plochami, to samé se týká fyzikálních pochodů uvnitř oceánů a to samé na pevnině. To mi bylo řečeno naprosto vážně od jednoho z nejvěhlasnějších ne-li přímo nejvěhlasnější kapacity na vývoj klimatu pana doktora Ladislava Metelky. Podle tohoto pana doktora dokonce ani nemusíme přesně změřit teploty, nemusíme ani zadat přesná historická data a přesto dostaneme zaručeně správný výsledek. Neuvěřitelné! Jinak řečeno, do rovnic v počítačovém programu zadáme i špatná data a i přes to se dozvíme jaké bude klima za 100 let!
     
    Připadá mi, že pan doktor se ve své vědě motá jak špagety v cedníku. Kdybychom byli schopni popsat fyzikální procesy v atmosféře, v oceánech a na pevnině včetně jejich interakce, tak bychom byli rovněž schopni předpovědět počasí na 100%. Ale to ani dnes z daleka neumíme.
     
    Pěkně vysvětleno zde opravdu světovou kapacitou v oboru Willem Happerem:
     

    #4913 Reply
    leho
    Keymaster
    #4917 Reply
    Mikkkkkkkin
    Guest

    Takze 98% vedcu rika jednu vec, ale polovzdelani rudohnedi blbecci (zacinajice Klementem Gottwaldem a koncice Trumpem) rikaji, ze globalni oteplovani neexistuje a ze je treba roztacet kola petiletky a zkurvit nasi planetu navzdy.
    Hlavne kdyz si rudohnedi pred smrti nahrabou…..
    Napis radeji Kulisku clanek o tom, jak se sejde Donald s Kimem a jak si daji dvojityho brezneva. Snad se u toho oba komousi moc neposlintaji. 🙂

    #4919 Reply
    krakatit
    Guest

    Chlape ty si vedec SMICH. Mam dojem ze ti Trump nekde usekl praminek prijmu s tim oteplovanim.
    Rikas komunisti? Clovece vzdyt ty zvanis jako Uljanov.

    Kde jsi studoval? Na vysoke skole zivota? Znalce Klimatu SMICH.

    Leho nemaz to, clovek by se unudil, nebyt Mikina vedce, politologa a vypravece pohadek….. Ale za svy Mikine, ne za nase!

    #4923 Reply
    leho
    Keymaster

    No tak to teda to házet do spamu nebudu, když se, krakatite, tak pěkně přimlouváš. Pro tvoji informaci, Mikin vychodil devět tříd základky za hluboké totality v Kocourkově, takže má opravdu dobrou vědeckou průpravu a ví o čem mluví. A hlavně, když těch 98% všech vědců osobně zná, tedy vlastně, on jich musí znát 100% aby mohl říci, že těch 98% má zaručenou pravdu. Takového brouka Pytlíka člověk hned tak nepotká, jen co je pravda!
     
    Pro ty, koho opravdu zajímá problematika globálního oteplování, je určen nový cyklus studií na webu Climate Etc. Sea level rise acceleration (or not): Part I – Introduction

    #4980 Reply
    Daniela
    Guest

    Me zrovna pobavila zprava o zmene klimatu, kterou pripravila hlidaci organizace Energy Agency. Zprava to nedobra, protoze se ukazuje, ze se navysila castka sklenikovych plynu , svetove, o skoro 2% !
    Kdyz se president Trump stahl z ucasti na Paris Climate Accord, nastal ohromny krik v radach ochrancu klimatu, svetove odsouzeni a sam Macron v cele prohlasil, ze Ameriku nepotrebuji a ted se o tento problem postara Evropska Unie. Snizi sami, bez Americanu, planetarni znecisteni CO2, cilove cislo je 1,5% snizeni plynu. Tak jo. Pres sto devadesat statu se pripojilo v rozhorcenem souzneni, nedbajice, ze Spojene Staty prispivaly do fondu miliony a miliony. Trump hlavne ukoncil spolupraci s Parizskou umluvou kvuli tomu, ze Amerika platila za programy, ktere byly naprosto prosustrovany. Vyhozene penize. Ted se to potvrdilo. Vetsina statu, ktere umluvu o klimatu podepsala, vubec nedodrzuje ani zakladni omezeni CO2. Zasvinuji si zeme sklenikovymi plyny, teda, snad mimo Costa Ricy. A nemecke automobilky, ty prohlasily, ze na ekologickych motorech usilovne pracuji.
    Velmi spatne s cilem zmensit omise je Kanada. Co se zavazal Trudeau, to se vubec nenaplnuje. Sliby chyby. Oni si vzali cilovy rok 2030 a kdyz to takhle povedou dale, tak se stane Kanada jednim z nejhorsich polluteru na americkem kontinente.

    https://www.nationalobserver.com/2018/03/27/analysis/canadas-climate-gap-twice-big-claimed-59-million-tonne-carbon-snafu

    Shrnuto, vystup z Paris Climate Accord je jeden z presidentskych uspechu D.Trumpa.

    #4981 Reply
    Prazak
    Guest

    Asi jsem zde opozdene kdyz probirate tak uzasne dulezitou zpravu pro publikum, no ale mohu rict, ze pestovanim krav navysujeme sklenikove plyny a mocuvku v mori, jinac nemam tuseni kdo znas o tom neco vi 🙂

    #4982 Reply
    Daniela
    Guest

    Jako myslis znalost mocuvky, Prazaku ?
    Mocuvka ze staje-chliva je , ci byla moc dulezita pro hnojeni poli, koncem zimy se rozvazela v drevenych valnicich, konickum ten smrad nevadil 🙂
    Mocuvka se napred shromazdovala v “senkruvne”, spravne slovo neznam, byla to cementova nadrz. Mne jako dite fascinovalo, ze v te mocuvce muze zit nejaky tvor, coz v tomto pripade byli bili cervi. Az 8-10 centimetru dlouhych. Sedlak mel na tyci pripevneny kbelik s dirami a v te senkruvne lovil cervy. Chyceni cervi v kbeliku zustali, pac byli vetsi nez otvory v kyblu, jen mocuvka se vylila. Vzdy, kdyz nabral cervy, tak uz se slepice okolo neho rojily, pac ocekavaly ty tucne cervy. Jak kbelik vyklopil, nastala pro slepice hostina. Ten sedlak byl hodny, vzdy nam nabizel vajicka, ale ja jsem zadne nebrala, protoze jsem si nebyla jista, jestli v tech vajickach nejsou cervi “detatka” a nezahnizdili by se ve mne.

    #4983 Reply
    Mickkckckkkkkin
    Guest

    Nechtely byste si vy kominusticko – nacisticka prasatka alespon trochu odpocinouut?
    Svet se toci trochu jinym smerem a Donald kvici hruzou….. 🙂

    #4984 Reply
    Daniela
    Guest

    Copak je to za zoufaly vykrik osobo, co se podepisujes Mikikukin , ty nejtoxictejsi pritomnosti zde??
    Kdo kvici hruzou jsou antitrumpovci. Donaldova ruska “collusion” se vratila jako bumerang do rad oposice, ktera je naprosto vysinuta, ze se nedari. Nedari se, nedari. Trumpova oblibenost v pruzkumech naopak vzrusta, sexualni skandaly ci snaha ho zdiskreditovat vubec nezabiraji. Jsou to liberalni demokrati, kteri se ukazuji jako pokrytecti rasisti, komunisti a nackove.
    Uz upadli tak hluboko, ze dokonce podporuji Farakhana, nejhorsiho rasistu a antisemitu..V oposici Trumpa je spousta nacku:

    http://www.foxnews.com/us/2018/03/28/farrakhan-supporters-plan-white-house-protest-in-test-mainstream-black-leaders.html

    #4985 Reply
    krakatit
    Guest

    Dano to nestoji za komentar!

    Je mu smutno, SMICH!

    Behem nedele ma zacit padat troska cinskeho pokusu udelat vesmirnou stanici jako ISS. Souradnice zatim nejsou k nahlednuti.

    http://www.kgw.com/video/syndication/veuer/michigan-activates-emergency-operations-for-falling-chinese-space-station/602-8061977

    #4986 Reply
    leho
    Keymaster

    Mě je zase někdy smutno, když se člověk zblázní a totálně propadne TDS jako např. Mikin. Ale takový je život, lidé někdy onemocní a i kolikrát zemřou.
     
    V této diskuzi jsou zmíněny obří vysavače. Zde jsem našel zmínku ve vědeckém periodiku: Can Sucking CO2 Out of the Atmosphere Really Work?
     
    Lidská stupidita není pouze smutná, ale také hrozně drahá…
     
    PS: A také hrozně nepříjemná i když je pravděpodobnost, že čínské staré železo mi spadne zde v Kalifornii na hlavu prý jedna ku triliónu. Ten trilión mě dělá teď trochu nervním! 🙂

    #4987 Reply
    Prazak
    Guest

    jsem rad Dano, ze jsi znala mocuvek:-) ba i filozoficky a ruzume vysvetlis nemocnemu cloveku, ze nejsme ani komuniste ani naciste, jen slusni lide ve slusne zemi se slusnym prezidentem, ale ono to nebude tim, ze by si onen pan myslel, ze jsme nacisti nebo komunisti, on ten pan je docela mstivej a z urazene jesitnosti je schopen vseho mozneho, z me strany az udivujiciho…

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 150 total)
Reply To: Nejtoxičtější téma přítomnosti
Your information: