Nejtoxičtější téma přítomnosti

Home Forums Globální oteplování Nejtoxičtější téma přítomnosti

This topic contains 80 replies, has 2 voices, and was last updated by  leho 1 month ago.

Viewing 6 posts - 76 through 81 (of 81 total)
  • Author

Daniela

Tak to si nemyslim, ze jsem znalkyne na mocuvku, mily Prazaku. Na vesnici jsem drzela uctivou vzdalenost od hnoje a mocuvek.
    Prisla jsem na to, proc jsou chudinky kravy vinene z oteplovani planety. Urcite tento dojem vznikl prvne v Indii, kde je krava posvatna, navic kravy-skot spotrebuje na rust dost rostlin, ktere by sam clovek-Ind chtel spotrebovat pro sebe, takze nechce pestovat dobytek na maso. Jedna miliarda Indu nemuze pestovat stada krav, uz davno nemaji rostlinne zdroje. Ryze musi stacit.
    V Kalifornii berou kravska lejna vazne, teoretikove spolu s Toyotou planuji chytat methan z kravskeho hnoje a vyrabet z toho elektrinu. Nevim, jak to chteji zavest v praxi, protoze tamnejsi spotrebitele steaku si nepreji, aby skot zil namackany v kravinech, chteji, aby mely kravy a volove volny vybeh. Neprekvapilo by mne, ze by kravam zacli uvazovat pod ocas igelitove (recyklovane 🙂 pytliky, co by chytaly ten methan, spolu s kravinci. Na louce by pak musel byt nejaky honak, co by kravy pozoroval a hned ty vymesky sbiral.
    Zatim jen teorie :
    http://www.iflscience.com/environment/toyota-wants-to-build-a-renewable-power-plant-fueled-completely-by-cow-poop/

#4990 Reply

Prazak

teoreticky Dano muzes napojit kolektor metanu pred vyvodem 🙂 o cem jsem se zminoval je zde, nebo jinde na webu http://cok.net/blog/2017/08/tyson-foods-pollution-gulf-of-mexico/ jde o opravdu docela problem.

Mimo jine herecka, ktera je puvodne z Denveru chudinske ctvrti opet hraje, tentokrat verim, protoze Archie uz neexistuje, ze jeji show bude mit uspech https://www.nytimes.com/2018/03/27/arts/television/roseanne-barr-trump.html

Archie Bunker tv show All in the Family bylo show pro “delnickou” tridu, ted bude Rozane prvni co ma guts podporovat Donald Trumpa a “delnickou” tridu, mozna se vrati i middle class. Takze Amerika bude podobna te, do ktere sme prijeli 🙂

#4991 Reply

leho
    Keymaster

Elektrárna na kravince mě připadá jako daleko lepší projekt než elektrárna smažící ptactvo Ivanpah. Ovšem má další problémy během zimních dnů, kdy je zataženo a kdy jsou dny kratší a musí se tedy přitápět plynem. Takže se vyhodilo pár miliard USD za zrcátka. No, nekupte to, že ano…

#5187 Reply

Daniela

V Kalifornii se snazi zastavit globalni oteplovani snad ze vsech statu nejvic. Jeste chyi, aby kalifornsti liberalove zazalovali hawajskou sopku, ze chrli lavu a jedovate plyny do atmosfery.

Timhle zpusobem naopak zlehcuji skutecne globalni znecistovani zpusobene lidstvem.

#5188 Reply

leho
    Keymaster

Od jisté doby nezmeškám ani jedno video od Marka Dice. Bílý povrch silnice, tedy spíše světle šedý, se mi ale nezdá zas tak úplně mimo, ovšem kdyby došlo k nějakému měření vlivu na kvalitu bydlení v budovách obklopující asfaltky. V kalifornském horku asfaltky během dne nasáknou sluneční energii, která pak z nich během večera nepříjemně sálá a lidé jsou v budovách u silnice možná nuceni zapnout klimatizace o poznání více než kdyby místo asfaltky byla polňačka. Ale pokud v Los Angeles lakují silnice na bílo pouze kvůli globálnímu oteplování a bez jakéhokoliv měření, tak to je pak lunatismus. To sálání je i nepříjemné na tenisovém kurtu, který ale není asfaltový, ale betonový a nalakován nazeleno, takže opravdu nevím nevím, jestli šedá silnice něco znatelně zlepší. Tradiční antukové kurty bych samozřejmě ale nezavedl kvůli globálnímu oteplování, ale kvůli celkovému komfortu, jelikož jsou nejen teplotně pohodlnější, ale také daleko přátelštější k mým kloubům a páteři, že ano…

Ale Schwarzeneggerovo bláznění se souděním ropných společností je ale bezpochyby vážná porucha, slavný svalovec zřejmě silně senilní, kromě dalších nesmyslů zmíněných ve videu více či méně směšných či smutných.

U této příležitosti bych zmínil Minnesotu, kde instalace větrníků na výrobu elektřiny se zcela míjí účinkem. Kromě zdražování elektřiny, nemají větrníky na nic vůbec žádný vliv. Například produkce CO2 v Minnesotě roste rychleji než kdy dříve větrníky nevětrníky. Další podstatný problém je, že když nevane vítr, větrníky žádnou energii nevyrábí a tudíž každý větrník musí mít záložní zdroj energie, což nejen toto z něj dělá pouhý monument lidské stupidity, nic jiného. Více o větrnících v Minnesotě zde: http://www.powerlineblog.com/archives/2018/05/the-wind-energy-fiasco-writ-large.php

#5196 Reply

leho
    Keymaster

Judith Curry včera večer na Tucker Carlson show:

Viewing 6 posts - 76 through 81 (of 81 total)
Reply To: Nejtoxičtější téma přítomnosti
Your information: