leho

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 622 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: O co jde, kde je pravda? #9176
  leho
  Keymaster
  in reply to: O co jde, kde je pravda? #9175
  leho
  Keymaster

  Jak se obchoduje s realitami a financují nové stavební projekty? Je to poměrně jednoduché. Levněji koupíte a dráž prodáte a vyděláte peníze. Pokud chcete něco postavit, nějaký mrakodrap za desítky či stovky milionů dolarů, tak si na něj vypůjčíte a půjčku ručíte tržní hodnotou jiného majetku. Zpravidla tyto půjčky jsou předmětem složitých jednání s bankami, které nechtějí půjčit příliš vysokou částku na majetek, který oni nehodnotí stejně vysoko jako zájemce o půjčku, protože se bankám také nechce riskovat. Stavitel, neboli i česky developer, se ale téměř vždy dohodnou.
   
  Tento proces byl a stále ještě je rovněž živobytí pro Donalda Trumpa a jeho rodinu. Tímto způsobem si nejen Trupovi vydělali miliardy dolarů a jedná se samozřejmě o naprosto legální praktiky. Dokonce i na CNN dostalo prostor zmínění tohoto faktu:
   

   
  Developeři se mohli spoléhat na to, že jejich hospodářské schéma je naprasto platná metoda vydělávání na realitách, což ale platilo až do té doby, kdy Donald Trump vyhlásil kandidaturu na prezidenta a jeho protivníci začali hledat cesty, jako ho zlikvidovat a vyřadit z veřejného prostoru jednou provždy. Právě v těchto dnech ve státě New York dobíhá soudní proces, který označil naprosto běžné obchodní praktiky jako kriminální činy, za jejichž spáchání hrozí propadnutí majetku státu, zaplacení obrovských pokut a zákaz podnikání ve státě New York.
   
  Podle mnohých právních expertů odsouzení Donalda Trumpa bude smeteno ze stolu odvolacím soudem už jenom proto, že takový precedens by znamenal, že ve státě New York by už nebylo možné podnikat v realitách bez hrozby propadnutí majetku a zákazu podnikání. Bude opravdu zajímavé, jak tohle nakonec dopadne…

  in reply to: O co jde, kde je pravda? #9171
  leho
  Keymaster

  Je už načase, abych zmínil opravdu směšné a zároveň smutné moderování diskuzí na iDnes. Tématu jsem se už věnoval v zamyšlení Co je dezinformace, ale po pár výměnách emailů s moderátorkou Terezou Janků musím také zmínit, jaké příspěvky pod články jsou ponechány v kontrastu se smazanými příspěvky.
   
  Příklad smazaného příspěvku:
   
  Máte na mysli demokratické volby jako takové, tj. ve kterých volí zákonem stanovení voliči, kteří jsou dle zákona patřičně registrováni?

  Asi nevíte, že volby 2020…bohužel nemohu odpovědět, protože jistá fakta nelze ve zdejší diskuzi zmiňovat.

  Snad ale mohu dát odkaz na článek, který byl také publikován na Neviditelném psu i když už jsem byl za tento odkaz také patřičně redakcí potrestán…https://nezvedavec.org/volby-2020-v-usa/
   
  Důvody smazání byly hned dva: Nepovolená reklama webu Nezvědavec.org a opakované zmiňování článku o volbách, což se kvalifikuje jako “trolling”. Článek jsem totiž zmiňoval už asi před měsícem v odpovědi někomu jinému a nyní zase. Rovněž ironie, že něco nemohu v diskuzích iDnes zmiňovat kvůlil zřejmé cenzuře, to se také určitě kvalifikuje jako trolling.
   
  Zde je úryvek z příspěvku, který i přes nahlášení redakci moderátoři v dikuzi ponechali (autorem je Milan Zeidler):
   
  JIstá pěnice z Arizony zde lační po informacích. Sama přitom zdatně konfabuluje, šíří dezinformace a spekulace, tak aby vyhovovaly jejím kompresivně obsedantním domněnkám. Ve zkratce, tahle “kauza” se u manhattanského civilního soudu táhne již několik let. …
   
  Pěnice z Arizony je bývalá emigrantka z komunistického Československa Ilona Seifert. Diskuze je zde Trumpovi hrozí obří pokuta. Na závěr dostal u soudu slovo, pak ho umravňovali

  in reply to: O co jde, kde je pravda? #9170
  leho
  Keymaster
  in reply to: Neofašismus v USA #9164
  leho
  Keymaster

  Alina Habba reprezentuje Donalda Trumpa v jeho nynějších soudních procesech. Na první pohled by se mohlo zdát, že Donald Trump vybral Alinu pouze a jenom kvůli tomu, že je krásná a nikoliv, že by se jednalo o nějakou opravdu skvělou právničku. Ale ona je obojí. Už jenom proto, že když nastoupila do Trumpova týmu, portál Daily Beast uveřejnil o ní na první pohled propagandistický a lživý článek:
   
  https://www.thedailybeast.com/alina-habba-the-trump-lawyer-the-rest-of-trumps-legal-team-loathes
   
  Celý článek je o nekonkrétních pomluvách a nálepkách i když sama Alina připustila, že některé věci v článku jsou pravdivé jako například, že jiní právníci z Trumpova týmu ji nenávidí. Alina Habba se k článku vyjádřila v diskuzi stále ještě k dispozici na YouTube. Video se tomuto tématu věnuje ve 22:00 minutě:
   

   
  Bude zajímavé sledovat, jestli video na YouTube vydrží.
   
  Z diskuze je jasné, kdo Halina Habba je a že se jedná o skutečně vyjímečnou osobnost. Ve 22:00 minutě videa Alina zmiňuje, že ji někdo v minulosti položil otázku: “Byla by jsi raději krásná než chytrá?” a její odpověď: “Samozřejmě krásná, protože když je žena krásná tak může chytrost pouze předstírat…”. Samozřejmě z videa je opravdu patrné, že i krásná žena může být vyjímečná osobnost s vyjímečným intelektem. Obojí se nemusí vždy vylučovat, ale vykládejte to některým jedincům, že ano…

  in reply to: Nejtoxičtější téma přítomnosti #9068
  leho
  Keymaster

  Interview s Richardem Lindzenem:
   

  in reply to: Neofašismus v USA #9067
  leho
  Keymaster
  in reply to: Neofašismus v USA #9064
  leho
  Keymaster

  Připomeňme si rok od projevu Joe Bidena, kdy označil MAGA Republikány za nepřátele státu:
   

  in reply to: Neofašismus v USA #9063
  leho
  Keymaster

  Dobrý zdroj a shrnutí, z čeho je Donald Trump obviněn:
   
  https://edition.cnn.com/interactive/2023/07/politics/trump-indictments-criminal-cases/
   
  Je jistě zajímavé, že mezi obviněními z Georgie je toto: “False statements and writings”. Paní žalobkyně si zřejmě neuvědomuje, že v USA je svoboda slova uzákoněná v Ústavě.
   
  Jinak řečeno, falsus in uno falsus in omnibus.
   
  Já vím, spáchal jsem čin kacířství a uvedl CNN jako zdroj. Doufám, že mne za to neupálí, že ano…

  in reply to: Neofašismus v USA #9062
  leho
  Keymaster
  in reply to: Pro zamyšlení #9061
  leho
  Keymaster
  in reply to: Pro zamyšlení #9060
  leho
  Keymaster

  Kanada už je plně socialistická diktatura v plném slova smyslu. Už jenom zbývají dráty na hranicích:
   

  in reply to: O co jde, kde je pravda? #9059
  leho
  Keymaster
  in reply to: O co jde, kde je pravda? #9058
  leho
  Keymaster

  Nalezeno na Facebooku:
   
  Karel Havlíček Borovský:
   
  „Dosvědčiti mohu, že Rusové s ostatními Slovany nikoli bratrsky, nýbrž nepoctivě a sobecky smýšlejí. To už jsou mi milejší Maďaři, kteří proti nám bojují otevřeně, než Rusové, přibližující se s jidášským polibkem, aby nás pak strčili do kapsy. Tito pánové počínají všude místo ruský říkati a psáti slovanský, aby pak místo slovanský zas také ruský říci mohli.“

  in reply to: Neofašismus v USA #9057
  leho
  Keymaster
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 622 total)